O Autorze

Tomasz Budziak   

Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA 

Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z 1987 roku oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech. 

Członek Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Karierę naukową zaczynał jako pracownik naukowy Instytutu Administracji i Zarządzania przy Urzędzie Rady Ministrów.

Od 1990 prowadzi wyłącznie działalność doradczą w zakresie konsultingu gospodarczego. Współzałożyciel i Partner Zarządzający Korycka, Budziak & Audytorzy  – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (w światowym Top 10 w 2012).

Uzyskał tytuł Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych

Praktyk wprowadzający na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracował przez lata z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny. Poznał w ten sposób różne modele stosowane od pokoleń do przekazywania wartości biznesowej i intelektualnej następnym pokoleniom. 

Przewodniczący i członek rad nadzorczych polskich firn rodzinnych prowadzących działalność międzynarodową.

Członek Private Wealth Group Nexia International

 Interdyscyplinarne doświadczenie w zakresie księgowości, doradztwa biznesowego, wycen, rozwoju rynku kapitałowego w Polsce oraz podatków pozwala mu na zastosowanie praktycznego podejścia do zagadnień sukcesji. Autor pierwszych w Polsce artykułów i książek na temat wycen przedsiębiorstw: m.in. Ile jest warte przedsiębiorstwo?, Poltext 1990 (2 wydania).  

Jako autor bestsellera "Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne" uhonorowany  w 2012 przez Dziennik Gazetę Prawna i Narodowy Bank Polski nagrodą ECONOMICUS w 2012, przyznaną za najlepszy poradnik ekonomiczny. 

Kolejna książka "Esencja sukcesji" ukazala się w 2014 r. w wydawnictwie Helion.

Koordynator projektu wsparcia ukraińskich firm rodzinnych w ramach Programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych  Pomoc Rozwojowa 2015 i w latach 2016 - 2017.

Członek Komitetu Sterującego Projektu FIRMY RODZINNE 2 realizowanego wspólnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych
Członek Komitetu Sterującego i Rady Programowej Corporate Finance and Banking Congress

Na stronie www.sukcesjabiznesu.pl Tomasz Budziak prowadzi blog dotyczący problematyki sukcesji w rodzinach biznesowych.